Зелени умения за здравния сектор



За курса

Целева група

Медицински специалисти, техници, мениджъри, консултанти 

Ключови думи

, , ,

Зелени, Устойчивост, Здраве, Цели за устойчиво развитие 

Въведение в курса

Курсът е разделен на 2 модула: първият предоставя общ преглед на определението за зелени умения и въздействието им върху здравния сектор, анализирайки 3 елемента: сградата, предоставената услуга и хората, както здравните работници, така и пациентите. Целта е да се разбере въздействието върху околната среда от болниците и да се повиши осведомеността на всички участници (на национално и местно ниво) за ефекта от техните действия, с цел да се разбере важността на разработването на устойчива стратегия в здравната организация, която осигурява добро качество на здравеопазването с минимално въздействие върху околната среда. 

Вторият модул, състоящ се от 4 урока, се характеризира с анализ на 4 казуса, свързани с някои международни болнични опитности в следните области: храна, вода, енергия и транспорт, за да се покажат някои практически примери за внедряването на зелени проекти и да се обясни как здравните работници могат да действат в своето ежедневие, за да намалят въздействието на здравния сектор върху околната среда. 

Специфики, които да имате предвид

Възможност за изтегляне на сертификат

Споделете сертификата си в LinkedIn

Оценка

6 Тестове

Видео на английски език – българска транскрипция

Резултати от обучението

1. “Разбиране на концепцията за зелени умения:” Овладяване на основните принципи на зелените умения, включително тяхното определение, значимост и връзка с устойчивостта в здравния сектор. 

2. “Осведоменост за въздействието върху околната среда:” Придобиване на знания за това как здравните дейности влияят върху околната среда, включително използването на ресурси, генерирането на отпадъци и въглеродния отпечатък. 

3. “Прилагане на устойчиви практики:” Развитие на способността да се прилагат устойчиви практики в здравните среди, като например енергоспестяване, намаляване на отпадъците и устойчиво снабдяване. 

4. “Решаване на проблеми и иновации:” Демонстриране на способността да се идентифицират екологичните предизвикателства в здравеопазването и да се предлагат иновативни решения за тяхното преодоляване. 

5. “Междудисциплинарно сътрудничество:” Усъвършенстване на уменията за работа с различни екипи за интегриране на устойчивостта в здравните практики, осигурявайки съответствие с икономическите, социалните и екологичните цели. 

6. “Адаптация към новите технологии:” Култивиране на адаптивност за внедряване на нови технологии и процеси, които подобряват устойчивостта в здравеопазването. 

7. “Образование на пациенти и работна сила:” Придобиване на способност за образоване на пациенти и здравни професионалисти относно значимостта на устойчивостта и как да прилагат зелени практики в ежедневните здравни дейности. 

8. “Постоянно усъвършенстване:” Насърчаване на нагласата за постоянно учене и подобряване на устойчивите практики в здравния сектор. 

По-подробни резултати от обучението могат да бъдат намерени във въведенията на модула.

Определение на зелени умения за здравния сектор

Модул 1. Този модул, озаглавен „Определение на зелени умения за здравния сектор“, въвежда концепцията за зелени умения и тяхното значение за създаването на устойчиви практики в здравеопазването, обхващайки основните области, в които се прилагат тези умения. 

Lessons

Въведение 1. Значението на зелените умения в здравния сектор 2. Основни фокусни области Използвана литература

Практически примери за прилагане на зелени умения в здравния сектор

Модул 2, озаглавен „Практически пример за прилагане на зелени умения в здравния сектор“, предоставя практически примери чрез казуси в следните области: Храна чрез Проекта за устойчивост и здраве; Устойчив медицински транспорт, Стратегии за намаляване на водата и Екологично въздействие на радиологията. 

Lessons

Въведение 1. Казус 1 – Зелени сертификати: Устойчивост и здраве 2. Казус 2 – Устойчив медицински транспорт 3. Казус 3 – Намаляване на потреблението на вода за интелигентни здравни заведения 4. Казус 4 – Въздействие на радиологията върху околната среда Използвана литература Обратна връзка за курса